DGI opvisning i Aakirkeby hallerne

                          Program DGI´s Forårsopvisning 2019                                    

LØRDAG DEN 30. MARTS 2019

kl.

tid

holdnavn

navne til program

Forening

ant.

10.30

Fælles indmarch v/Hjemve

Alle Hold på gulvet

alle

10.45

23

Rejsehold 3

Astrid H.N., Josefine, Mads, Nicklas, Casper, Kim, Anders, Rikke, Mikkel, Amalie, Astrid G.H., Emma

Nyvest IF

65

11.09

23

Tonseholdet (4-6 år)

Henrik, Nana, Aicha, Pernille

Aakirkeby

17

11.32

12

Nexø Junior

Majken Hansen

Nexø

17

11.44

15

Spring 10-13 år

Brian Guldstad, Anders Beier, Freja Vesterdahl, Emilie Haagensen, Jasmin Lind

Viking

35

11.59

8

Funky Dance Kidz

Anette Pedersen

Viking

16

12.07

25

Krumspring 1

Trine Mattebjerg, Niklas Mattebjerg, Anja Pedersen, Maria Olsen, Mogens Gad, William Mattebjerg, Mikkel Røn.

Poulsker

23

12.32

25

Rejsehold 5

Cecilie, Anine, Jonathan, Mathias F.

Nyvest IF

70

12.57

10

Two step

Camilla Dybeck Jørgensen

Østermarie

15

13.07

5

Håndgangsmesterskab 2019

13.12

23

Springmix

Henrik

Aakirkeby

20

13.35

9

Rytmepiger 11-15 år

Sarah Skovgaard og Camilla Dybdal Andersen

Viking

5

13.44

23

Rejsehold 2

Olivia, Amanda, Anders, Helle, Thomas H, Thomas S, Mia, Andrea, Emma, Victoria, Jasmin, Isabella

Nyvest IF

75

14.07

7

PI-Urban

Signe Thomsen og Janice Bilsgaard

Politiets IF. Kbh.

18

14.14

12

NeKsø’s

Majken Hansen

Nexø

21

14.26

20

Spring - rytme 11-14 år

Mette Kristensen, Rebecca Dellgren, Ida Jakobsen og Kaja Kofoed

Viking

31

14.46

10

Svaneke Junior

Iben Skovgaard og Louise Dam

Svaneke

24

15.00

GALLA

15.05

10

Foreningen Hjemve

Kollektivt ledet

Hjemve Kbh.

41

15.15

25

DGI 1013 hold

Liv Rasmussen, Sissel Rasmussen, Camila Hansen Bager, Anders Nielsen, Kenneth Sørensen, Josefine Koefoed, Mads Cordua

DGI Bornholm

63

15.45

25

DGI juniorhold

Cecilie Wagner, Oline Hansen, Jonathan Singleton, Martin Ipsen

DGI Bornholm

50

16.10

Udmarch

           
           

SØNDAG DEN 31. MARTS 2019

kl.

tid

holdnavn

navne til program

Forening

ant.

10.30

Fælles indmarch v/Hjemve

Alle Hold på gulvet

alle

10.45

25

Springholdet

Henrik, Troels, Tino, Laura

Hasle

30

11.10

10

Rytmisk 2

Charlotte S. Koefoed, Ester og Ingrid

Svaneke

22

11.20

10

Foreningen Hjemve

Kollektivt ledet

Hjemve Kbh.

41

11.30

25

Krumspring 2

Niklas Mattebjerg, Trine Mattebjerg, Anja Pedersen, Mogens Gad, William Mattebjerg, Mikkel Røn

Poulsker

26

11.55

7

PI-Urban

Signe Thomsen og Janice Bilsgaard

Politiets IF. Kbh.

18

12.02

18

Rejsehold 1

Anja, Michala, Trine, Anders, Helle, Maiken, Katja, Alma, Andrea, Emma K.S., Emma W., Silke, Astrid

Nyvest

35

12.20

15

DanceAholic

Lærke Bue Hansen

Viking

25

12.35

25

Rejsehold 4

Marie, Helene, Ane, Anders, Martin

Nyvest

85

13.00

10

Damer 18+

Mette Kaj Svendsen og Kristina Kjøller Svensson

Nyker

9

13.10

10

Power kids

Anja kure Pedersen

Nexø

14

13.20

10

Rytmisk 1

Louise Dam, Lærke, Clara og Astrid

Svaneke

10

13.30

25

Rejsehold 6

Cecilie, Helene, Anders

Nyvest

35

13.55

10

Rytmepiger 8-10 år

Sarah, Maja og Jasmin

Viking

9

14.05

25

Spring - Rytme 8-10 år

Trine, Camilla, Alicia og Olivia

Viking

33

14.30

14

Rejsehold 7

Birgit hjort, Anne-Sofi Christiansen

Nyvest

28

14.44

16

"ChriLi"

Christina Vesth Jørgensen (PIF) & Linda Lassen (SIK)

Poulsker/

Svaneke

39

15.00

25

DGI 1013 hold

Liv Rasmussen, Sissel Rasmussen, Camila Hansen Bager, Anders Nielsen, Kenneth Sørensen, Josefine Koefoed, Mads Cordua

DGI Bornholm

63

15.30

25

DGI juniorhold

Cecilie Wagner, Oline Hansen, Jonathan Singleton, Martin Ipsen

DGI Bornholm

50

15.55

Udmarch

           

 

Nyheder fra gymnastik og dans

19 Apr 2019

I år tilbyder vi både ”Åben leg” og ”Åben spring” i Nyvest. Det er [ ... ]

Læs mere...
11 Apr 2019

Nyvest viser igen nye veje

Som én af de allerførste foreninger i Danmark, [ ... ]

Læs mere...
02 Apr 2019

DGI har et godt tilbud til juniorgymnaster og instruktører samt udvalgsmedlemmer, [ ... ]

Læs mere...
Man Tir Ons Tor Fre Lør Søn
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30